Wczasy i wakacje last minute Chorwacja, Tunezja i Grecja

Wczasy i wakacje last minute Chorwacja, Tunezja i Grecja

Obecny system naliczania opłat lotniskowych sprawia, że opłaty lotniskowe posiadają bardzo znaczny wpływ na koszty biletów lotniczych tanich linii lotniczych, jednak pozostają marginalnie niskie w porównaniu do normalnych linii.

Opłaty lotniskowe pragnie przekształcić Urząd Lotnictwa Cywilnego w taki sposób, żeby były one znacznie niższe dla pięciu najmniejszych polskich lotnisk , a oprócz tego chce wprowadzić procedurę naliczania opłat lotniskowych dla warszawskiego Okęcia.

Współcześnie opłaty lotniskowe w polskich portach lotniczych wahają się w granicach od 50 do 70zł oraz stanowią w przypadku tanich lotów istotny składnik ceny. Obniżenie opłaty lotniskowej spowodowałoby kilkudziesięcioprocentową obniżkę lotniczych biletów.

Obecny system naliczania opłat lotniskowych jest jednolity dla wszystkich lotnisk oraz nie skłania do obniżania kosztów. Nowy system będzie zależny od liczby pasażerów odprawianych w danych portach lotniczych rocznie, będzie bardziej elastyczny oraz wprowadzi konkurencję w gronie lotniskami, co ma zaowocować obniżaniem kosztów połączeń lotniczych.

Po tych zmianach najbardziej uprzywilejowane będą mniejsze porty lotnicze takie jak Kalisz, Gdańsk, Śląsk jak również Łódź. Takie porty lotnicze będą mogły kształtować opłatę lotniskową stosownie do sytuacji rynkowej oraz poprzez to będą mogły konkurować z większymi lotniskami.

W dodatku Urząd Lotnictwa Cywilnego posiada wziąć pod lupę stawki opłat lotniskowych na Okęciu i zobligować ten port lotniczy do konsultacji stawek.

Na dzień dzisiejszy w Polsce posiadamy 11 portów lotniczych, z których odbywają się mało kosztowne loty do różnorakich miejsc w Europie, mianowicie port lotniczy Okęcie w Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Olsztynie, Częstochowie, Łodzi, Olsztynie, Wrocławiu, , a ponadto w Sieradzu.

reklama

SIŁOWNIA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl